Działaj lokalnie 2018

29 maja 2018

Rusza konkurs grantowy w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Tegoroczny budżet konkursu na dotacje  wynosi 55 000 tys. zł, a każda organizacja pozarządowa lub grupa nieformalna może ubiegać się o dotację maksymalnie 6.000 zł. Wnioski składać można do 18 czerwca 2018 roku.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Program adresowany jest do organizacji pozarządowych (fundacji i stowarzyszeń) oraz grup nieformalnych, które mają swoją siedzibę i planują realizować swoje projekty na terenie powiatu grodziskiego (w gminach: Baranów, Jaktorów, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowa Leśna, Żabia Wola).

Na jakie projekty?

Dofinansowanie mogą uzyskać te projekty, które angażują mieszkańców do wspólnych działań, stanowią atrakcyjną ofertę dla różnych grup wiekowych, integrują społeczność i przyczyniają się do budowania dobra wspólnego. Celem konkursu jest bowiem wspieranie ludzi i organizacji, którzy chcą wspólnie robić coś ważnego dla swoich wsi, miast, gmin, osiedli i społeczności je zamieszkujących. Osoby, które dostrzegają w swoim otoczeniu jakiś problem, albo możliwość rozwoju dobra wspólnego i chcą się ubiegać o dofinansowanie planowanych działań muszą tylko wypełnić wniosek o dotację za pośrednictwem generatora wniosków.

W tegorocznym konkursie wnioskodawców zachęca się do włączania się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

Przykładowe pomysły można znaleźć na stronie http://dzialajlokalnie.pl/projekty; Jest to baza projektów z 15 lat działania konkursu Działaj Lokalnie

Jak długo mogą trwać projekty?

Projekty zgłaszane do konkursu mogą obejmować maksymalnie 6-miesięczne działania w okresie od 1 lipca 2018 do 31 grudnia 2018 r

Jak złożyć wniosek?

Wniosek należy wypełnić w specjalnie przygotowanym GENERATORZE WNIOSKÓW do 18 czerwca 2018 roku.

Masz ciekawy pomysł na projekt, ale trudności sprawia Ci wypełnienie dokumentacji konkursowej?
Potrzebujesz konsultacji w zakresie planowanych działań?
Zapraszamy na konsultacje. Wystarczy umówić się telefonicznie (725 022 233 lub 606 131 593) lub mailowo.: bartczak@europaimy.org„.

Życzymy wspaniałych pomysłów. 🙂

Wzór wniosku

Karta oceny formalnej

Karta oceny merytorycznej

Regulamin konkursu