BEZPŁATNY KURS PROGRAMOWANIA I ELEKTRONIKI

24 października 2019

Stowarzyszenie LGD „Zielone Sąsiedztwo” w partnerstwie z Urzędem Miasta Podkowa Leśna rozpoczęło dwuletni Projekt, w ramach którego w obu podkowiańskich szkołach podstawowych będą odbywały się cykliczne zajęcia z Podstaw Elektroniki i Programowania. Kurs jest skierowany głównie do uczniów z klas VII i VIII.

W ubiegłym tygodniu odbyły się pierwsze lekcje pokazowe w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Warszawy oraz w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Teresy.

Zajęcia są finansowane z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020. Zapisy w szkołach.

Zajęcia można promować także za pomocą

Lubisz eksperymentować i ciekawi cię świat elektroniki?

Chciałbyś stworzyć własnego robota?

Jeśli uczysz się w klasie VII-VIII to zapraszamy Cię na bezpłatny kurs Podstaw Elektroniki i Programowania. Myślisz, że nie dasz rady? Nie martw się! Kurs przygotowano z myślą  o początkujących – nie jest wymagana żadna wcześniejsza znajomość  elektroniki lub programowania, zaczynamy od podstaw. Na naszych  zajęciach poznasz podstawowe pojęcia i zasady rządzące światem elektroniki, wykorzystując do tego celu gotowe środowisko  programistyczne, elementy elektroniczne, sensory, moduły (płytki rozszerzające) itp. Zapoznamy Cię z językiem programowania C++. Dowiesz się co to są zmienne, pętle funkcje i instrukcje warunkowe. Zapisy w szkołach.