QUESTY

2 stycznia 2012

Co to są Questy – Wyprawy Odkrywców?

 

Questy – wyprawy odkrywców to rodzaj tematycznej gry terenowej. To forma aktywnego spędzenia czasu, połączenie nauki z zabawą, fascynująca przygoda! Wyprawy odkrywców pozwalają poznać w niecodzienny sposób daną miejscowość, jej specyfikę kulturową, historyczną i przyrodniczą.

Jak przejść quest?

Ulotkę z questem należy wydrukować i podążać (pieszo, chyba że jest zaznaczony inny sposób poruszania się) w terenie według wskazówek zawartych w tekście. Na końcu każdej trasy jest ukryty Skarb, którego odnalezienie potwierdza przebycie całego questu. Po przejściu całej wyprawy należy także w odpowiednim miejscu w tekście wpisać hasło. Questy dostępne są także w bezpłatnej aplikacji mobilnej „Questy – Wyprawy Odkrywców”, dostępnej na systemy Android oraz iOS.

 

Dla kogo?

Wyprawy odkrywców skierowane są do turystów, gości danej miejscowości, do rodzin z dziećmi i młodzieży szkolnej. Jednym słowem – dla każdego, kto lubi w aktywny i niecodzienny sposób poznać otaczający go kawałek świata!

 

Kontakt w sprawie wypraw odkrywców:

Karolina Likhtarovich, www.questy.com.pl, email: karolina@questy.com.pl

Aby pobrać wyprawę kliknij na odpowiedni znaczek pocztowy

„Jedwabny Szlak”

„Mały Londyn”

„Sygietyńscy”

„Wille”

„Szlakiem artystycznego rzemiosła”:

” Willowa Podkowa”

„Ptasia Podkowa”- wersja angielska

„Ptasia Podkowa”- wersja polska

„Kolej na Baniewicza”

 

 

„Zaczęło się od Lilpopa…”

„Podkowa młodzieżowa”

„Skarby podkowiańskiego kościoła”:


 

Zaczęło się od Lilpopa…` – wyprawa śladami założycieli Miasta Ogrodu Podkowa Leśna

Pierwszy (ale nie ostatni!) quest po Podkowie Leśnej (gmina Podkowa Leśna, powiat grodziski, województwo mazowieckie) wiedzie śladami rodziny Lilpopów – założycieli Miasta Ogrodu, przybyłych z… jednego alpejskiego kraju. Wędrówka wśród podkowiańskich lasów, zabytkowych willi i Pałacyku – Kasyna to doskonała propozycja na niecodzienny spacer i łyk lokalnej historii.

18 lipca 2012 roku wyprawę przeszły dzieci – uczestnicy „Artystycznych Wakacji” zorganizowanych przez podkowiańskie Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich. I choć quest nie był dla nich gratką, wszystkie cztery grupy odnalazły ukryty Skarb i odgadły hasło.

Fragmenty Wyprawy „Zaczęło się od Lilpopa”

Skręć w lewo, po prawej stronie widzisz zabytkową aleję

Co pamięta najstarsze miasteczka dzieje
Lipy tu okazałe, jest ich prawie dwieście
Takiego rarytasu nie znajdziesz w żadnym innym mieście.


Pokaż Wyprawy Odkrywców na większej mapie

.